Червар задржа белоруски ракометар во последните секунди од мечот – ЕХФ покрена дисциплинска постапка

Европската ракометна федерација покрена дисциплинска постапка против хрватскиот селектор Лино Червар поради потегот кој го направи во финишот од натпреварот

Read more