Двајца аргентински капетани осудени на доживотен затвор за смртта на 30.000 лица

Двацата поранешни капетани на аргентинската морнарица Алфредо Асиц и Хорхе Едуардо Акоста осудени се на доживотна казна затвор поради злосторства

Read more

Седум казни доживотен затвор и 26 долгогодишни затворски казни за „Диво насеље“

Повеќе од две години по крвавите настани во кумановската населба „Диво насеље“, основниот суд Скопје 1 изрече седум доживотни затворски казни

Read more

Четириесет доживотни казни затвор во Турција поради заговор за убиство на Ердоган

Турскиот суд додели 40 доживотни казни затвор на луѓе кои се обвинети за заговор за убиство на претседателот Реџеп Таип

Read more