Трамп го блокира објавувањето на документите за убиството на Кенеди

Американскиот претседател Доналд Трамп го блокира објавувањето на повеќе стотини документи за убиството на Џон Кенеди во 1963 година. Toj

Read more

ВИДЕО : Активисти за смена на Трамп фрлале по него со руски знаменца

Американскиот претседател Доналд Трамп доживеа непријатно изненадување на Капитол хил, кога еден од активистите на групата која бара отповикување на

Read more