Јанева: Ќе ги прошириме истрагите за „Странски служби“ и „Друмарина“

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денеска најави дека истрагата за случајот „Странски служби“ ќе биде проширена.   „Лично бев изненадена

Read more

„Друмарина“ – За 100 000 евра Бонева паралелно и возела и гласала во Собрание

Специјалното јавно обвинителство објави дека отворило истрага под кодно име „Друмарина“ за патните трошоци на поранешната пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ, Силвана

Read more