Кривични пријави против поранешното раководство на Министерството за култура

Управата за финансиска полиција на Република Македонија поднесе кривични пријави против поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска, нејзиниот заменик Драган

Read more

Седница на Апелација за „бомбите“ како доказ во „Тендери“

Апелација на денешната јавна седница расправа дали бомбите може да се користат како доказ во предметот „Тендери“, во кој првообвинета

Read more