СЈО изврши претрес во домовите на Кирил Божиновски и Елизабета Канческа-Милевска

Специјалното јавно обвинителство врши претрес во домот на поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска и на екс генералниот секретар во

Read more