Младите репрезентативци ја победија и Белгија и обезбедија пласман во елитните квалификации за ЕП!

Репрезентацијата до 19 години на Македонија триумфираше со 2-1 над Белгија и обезбеди пласамн во елитните квалификации за Европското првенство.

Read more