Червар задржа белоруски ракометар во последните секунди од мечот – ЕХФ покрена дисциплинска постапка

Европската ракометна федерација покрена дисциплинска постапка против хрватскиот селектор Лино Червар поради потегот кој го направи во финишот од натпреварот

Read more

ВИДЕО: Македонската фаланга ја фасцинира ЕХФ, која направи специјално видео за нашите навивачи

Македонската фаланга и на ова европско првенство доминира на трибините. Кога нашите ракометари се на теренот, гледалиштето е црвено-жолто. Тоа

Read more