Заложничка криза во Москва, при што еден е убиен и тројца се ранети – напаѓачот е приведен

Едно лице е убиено, а три се ранети во пукање во московската кондиторска фабрика „Маншевик“.   Новинската агенцијата „РИА новости“

Read more