ВИДЕО – Заев : Просечната цена на тутунот е 209,5 кг. по, а од 2018 ќе има зголемување и на субвенциите

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, посебната советничка

Read more

Груевски и Заев денеска на суд : Рочишта за „нарачаните шамари“ во Центар и за „Поткуп“

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, денеска треба да седне на обвинителна клупа во Кривичниот суд каде што ќе и се суди

Read more

Заев: Ова е буџет кој гарантира домаќинско работење и финансиска стабилност на Македонија

Премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференција го соопшти предлог-буџетот за 2018 година, откако синоќа Владата истиот го разгледа и го

Read more

Заев: Изборите беа фер и демократски, нема да има предвремени парламентарни

Лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев вечерва одговори дека нема да има предвремени парламентарни избори зашто се знае каков

Read more

Зоран Заев: Македонија ќе биде 30-та членка на НАТО и ќе почне преговори со ЕУ

Кога на секого му е јасно дека Никола Груевски е минато, недозволиво е Прилеп да остане неосвестен. Прилеп прв се

Read more

ВИДЕО – ЗАЕВ : Најавуваме нова пракса на функционирање на Општините

Премиерот на Р. Македонија и лидер на СДСМ, Зоран Заев, заедно со кандидатот за градоначалниик на оваа партија за Општина

Read more

ВИДЕО – Заев : Перспективите ни се на дланка, од нас зависи

Сите држави, пријатели на Република Македонија, сакат да ја видат земјава просперитетна. Отворени се вратите за соработка со светот. Останува

Read more