Иванов: Богојавление е симбол на духовното раѓање и новиот почеток во животот на верникот

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, по повод големиот христијански празник Богојавление – Водици, упати честитка до поглаварот на Македонската

Read more

Честитка од Иванов по повод Божик: Ова е можност да градиме човечно, солидарно и праведно мултиетничко општество

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, упати честитка по повод големиот празник раѓањето Христово – Божиќ.   „Празнувајќи го Божиќ

Read more

Иванов: Потребно е помирување во земјата, а не политички реваншизам и лична одмазда

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска во своето годишно обраќање во Собранието зборуваше за политичката криза во земјата, случувањата

Read more

Претседателот Иванов ја отвори македонската Амбасада во Бразил

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов ја отвори македонската Амбасада во Бразил, што претставува прва македонска Амбасада во Латинска Америка.

Read more