Модриќ призна даночното затајување, ќе плати 1 милион евра казна

Хрватскиот репрезентативец и член на Реал Мадрид, Лука Модриќ им признал на шпанските власти дека затаил данок, пренесува „Мундо Депортиво“.

Read more