Мицковски: ВМРО-ДПМНЕ е против промена на уставното име, економијата повторно ќе биде во прв план

Новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ  Христијан Мицкоски во своето прво интервју по стапувањето на функцијата претседател на партијата одговараше прилично резервирано

Read more

Христијан Мицковски останува единствен кандидат за лидер на ВМРО-ДПМНЕ

Од денеска во Валандово почнува дводневниот изборен конгрес на ВМРО-ДПМНЕ за избор на нов лидер на партијата. Христијан Мицкоски, генералниот секретар

Read more