Мицкоски: Заостануваат реформските процеси, потребен е консензус за името

Интеграциите на Македонија во ЕУ и реформските процеси биле во фокусот на разговорите помеѓу претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, и

Read more

Мицкоски е новиот претседател на ВМРО-ДПМНЕ

Доцна попладнево на 16 конгрес на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски беше избран за трет претседател на партијата. Досегашниот Никола Груевски, заминува

Read more