Заев: Национален консезус за името, кој ќе биде потврден на референдум

Премиерот Заев денес изјави дека верува дека може да се најде национален консензус во функција на решавање на проблемот со името,

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien