СЈО изврши претрес во домовите на Кирил Божиновски и Елизабета Канческа-Милевска

Специјалното јавно обвинителство врши претрес во домот на поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска и на екс генералниот секретар во

Read more

Претрес на СЈО во кабинетот на Панчевски

По судска наредба, Специјалното јавно обвинителство изврши личен претрес кај лицето Владимир Панчевски и по петчасовниот претрес, специјалната обвинителка и

Read more