Илјадници демонстранти на протестот против Трамп во Давос, пробиен и безбедносниот кордон

Илјадници анти-капиталистички активисти маршираа низ повеќе швајцарски градови синоќа во протест на најавената посета на американскиот претседател Доналд Трамп на

Read more

Протест во Скопје и Валандово против изградбата на рудници во југоисточна Македонија

Граѓани на Валандово и Скопје побараа од Владата да ја стопира изградбата на рудикот „Казандол“ во Валандовско. Граѓанските иницијативи и

Read more

Романците протестираат против новите даночни реформи

Илјадници Романци протестираа ширум земјата против новите даночни реформи што предвидуваат работниците да плаќаат такси во областа на социјалното осигурување,

Read more