ВИДЕО : Соборен рекордот за најдолг дострел со снајпер

Руски производител на пушки направил верзија на снајперската пушка СЛЛК-14 со долг дострел, пренесува Спутњик.   Руски снајперист со куршумот од

Read more

Мурињо на само неколку натпревари до импресивен рекорд на Ферги

Манчестер Јунајтед ја докажаа својата добра форма на почетокот на новата сезоната со последната победа над Евертон од 4:0. Оваа

Read more