Два самоубиствени бомбашки напада во Багдад, четириесетина загинати и над 100 повредени

Четириесетина лица загинаа при двоен самоубиствен напад во Багдад, соопштија ирачките безбедносни сили.   Најмалку 38 луѓе загинаа, а над

Read more