Илјадници демонстранти на протестот против Трамп во Давос, пробиен и безбедносниот кордон

Илјадници анти-капиталистички активисти маршираа низ повеќе швајцарски градови синоќа во протест на најавената посета на американскиот претседател Доналд Трамп на

Read more

ВИДЕО: Го знае ли Трамп текстот на американската химна?

Американскиот претседател, Доналд Трамп, неодамна присуствуваше на натпревар во американски фудбал во Атланта, помеѓу Универзитетот Џорџија и Универзитетот Алабама, кој

Read more

Мекмастер: Трамп ќе се погрижи за Северна Кореја – Северна Кореја: Трамп е луд

Севернокорејскиот Комитет за мирно повторно обединување на Корејскиот Полуостров го нарече американскиот претседател Доналд Трамп „луд“, оценувајќи дека воздухопловните воени

Read more

Трамп до Меј: Остави ме мене, фокусирај се на исламскиот тероризам во Британија

Американскиот претседател Доналд Трамп пожнеа критики поради ретвитнувањето исламофобски видеа, меѓу другите и од Тереза Меј.   Но, тој не

Read more

Трамп на Путин му открил тајна операција на Мосад во Сирија

Американскиот магазин „Венити фер“ објави дека американскиот претседател Доналд Трамп обелоденил детали за тајна израелска мисија на уфрлување во групата

Read more

Компанија купи дел од американската граница за да ја спречи изградбата на ѕидот со Мексико

Американска компанија што произведува игра со карти им се приклучи на демократите, еко-активистите и оние што се залагаат за правата

Read more