По земјотресот во Ирак и Иран, два нови силни земјотреси во Јапонија и Костарика

По синоќешниот земјотрес на пограничниот премин помеѓу Ирак и Иран во кој настрадаа над 200 лица, институтите во светот јавуваат дека уште

Read more