Узбекистанецот го призна нападот во Њујорк, Трамп бара смртна казна

Американските обвинители поднесоа обвинение за тероризам против Узбекистанецот осомничен за напад со пикап камион во Њујорк при што загинаа осум

Read more

Узбекистанец го извршил терористичкиот напад во Њујорк

Сајфуло Хабибулаевич Саипов, имигрант од Узбекистан, стигнат во САД со лотаријата на зелена карта и такси возаче напаѓачот кој синоќа

Read more