ВИДЕО – Прилеп : Нема откажување од името Македонија, бојкот на референдумот, Заев да одговара за велепредавство

Во Прилеп вечерва се одржа мирен протест во центарот на Прилеп против договорот со Грција со кој уставното име на

Дознај повеќе

По напуштањето на состанокот со Заев и Димитров, Иванов за денес закажа обраќање до граѓаните

Две минути. Толку траеше средбата на претседателот Ѓорѓе Иванов со премиерот Заев и министерот за надворешни работи, Димитров. Иванов го

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien