Усвоени развојните програми за Прилеп за 2020 – Јованоски најави 4 капитални инвестиции до 2021

На денешната 34 седница на Советот на општина Прилеп на чиј дневен ред се најдоа 27 точки, советниците ги усвоија

Дознај повеќе

ВИДЕО – Витаминка донираше теренско возило за ТППЕ Прилеп

Витаминка за Територијално противпожарната единица во Прилеп донира товарно моторно возило марка Mitsubishi L200 за потребите на прилепската единица. Возилото

Дознај повеќе

ВИДЕО – Петреска: За 4.500 денари повисока плата за над 1.000 образовни работници во Прилеп

Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев, го исполнува дадениот збор и преку активни мерки ги зголемува платите, стандардот

Дознај повеќе

Преку „Книга за есента“ најмалите од ООУ Добре Јованоски се запознаа со годишното време есен

По повод Месецот на книгата децата од Дневниот престој и II-5 одделение од ООУ Добре Јованоски од Прилеп изработија едукативна

Дознај повеќе

ВИДЕО – Јованоски : Во роднинска врска сум со тие што градат во пазарот, но градбата е нелегална и таа ќе биде отстранета

Денешната прес конференција ја свикувам со цел да се отстранат сите дилеми, инсинуациите и да запрат шпекулациите, лажните вести и

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien