Уставен: Повлечената амнестија на Иванов е законска – продолжуваат судењата за обвинетите од страна на СЈО

  Повлечената аболиција за 56 лица на поранешниот Претседател Ѓорѓе Иванов е законска, одлучи денес Уставниот суд.   Одлуката е

Read more

Поранешниот поглавар на ИВЗ: Со моја интервенција Пендаровски победи на претседателските избори

  Поранешниот поглавар на ИВЗ, Сулејман Реџепи на синоќешното гостување на ТВ21 изјави дека со негова интервенција актуелниот претседател на

Read more

За да се пополни буџетот државата ќе ги продава „Тутунски Комбинат“ и „Еурокомпозит“, како и јавно-приватно партнерство за Чебрен

Претседателот на Владата Зоран Заев како експликација на делот на Буџетот за 2021 година кој се однесува на поголема разновидност

Read more