Фармерите и малите производители ќе можат директно да ги пласираат своите производи до крајниот потрошувач

Фармерите и малите производители ќе можат директно да ги пласираат своите производи до крајните потрошувачи и нема да зависат од

Дознај повеќе

Македонија сака да учествува во изградбата на нуклеарката „Белене“ во Бугарија

Државната компанија ЕСМ испратила писмо за намери за учество во проектот за изградба на бугарската нуклеарна централа „Белене“. Информацијата денеска

Дознај повеќе

ОЈО отфрли иницијатива на Антикорупциска поради застареност на делото

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Решение за отфрлање на иницијативата за кривично гонење поднесена од Државната

Дознај повеќе

Јанева во својство на сведок на распит за „Рекет“ во присуство на адвокат

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, претпладнево пристигна на распит во Обвинителството за организиран криминал, придружувана од адвокат. Пред обвинителката Вилма Рускоска

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien