СПМ : Полициските службеници во Кривогаштани смрзнуваат, нема набавено дрва

Синдикатот на Полиција во Македонија – СПМ со реакција до Министерството за внатрешни работи:   „Во Полициско одделение Кривогаштани, ОВР

Read more

Светлана Зуламоска Гроздановска од Кривогаштани овој пат од коса го изработи ликот на Киро Глигоров по пововод неговиот утрешен роденден

Познатата фризерка од Општина Кривогаштани, Светлана Зуламоска Гроздановска, која стана позната во целата наша држава со изработката на портрети на

Read more

За поддршка на „Медена земја“, Зуламоска од коса го изработи ликот на Атиџе Муратова

Светлана Зуламоска од Кривогаштани во пресрет на Оскарите како поддршка за „Медена земја“ од коса го изработи ликот на Атиџе

Read more

Се запали камион кај Кривогаштани на патот Прилеп – Крушево, сообраќајот во прекин

Вечерва од 20:00 часот сообраќајот на Регионалниот пат „Прилеп -Крушево“ кај село Кривогаштани сообраќајот е во целосен прекин, соопшти АМСМ.

Read more

Тешко повреден велосипедист на регионалниот пат Прилеп-Крушево – возило го удрило одзади

На регионалниот пат Прилеп – Крушево вчера во 16:40 часот патничко моторно возило „Фолксваген Венто“, со прилепски регистарски ознаки, управувано

Read more

Судир на „Голф“ и „Пасат“ кај Кривогаштани – едно лице се здобило со тешки телесни повреди

На регионалниот пат село Кривогаштани – село Житоше, прилепско, се случи сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген Голф“ со прилепски

Read more