ВИДЕО – И покрај катастрофалните услови училиштето во Житоше одржува настава со физичко присуство

  КОЊИЧКИ КЛУБ МУСИЦА – КРУШЕВО 078-377-315 И по еден месец од објавувањето на нашата сторија за катастрофалните услови во

Read more

ЛАГ АГРО ЛИДЕР потпиша Меморандум за соработка со О. Долнени за проект за поддршка за вработување на млади

Локалната Акциона Група АГРО  ЛИДЕР денес потпиша Меморандум за соработка со општина Долнени за  поддршка и заедничко учество во реализација

Read more

ВИДЕО – Тоалетите во ОУ „Лирија“ во с. Житоше со години се како сцена од хорор филм-државата глува и слепа

  Тоалетите во основното училиште „Лирија“ во селото Житоше, во Општина Долнени, каде учат околу 300 ученици се наоѓаат на

Read more

Село Дреновци живее како пред 100 години, патот е толку ископан што до таму се стигнува само со џип или тенк

Жителите на селото Дреновци во Општина Долнени се крајно револтирани на општината и на државата затоа што живеат како пред

Read more

Уапсен жител на с. Дебреште – повеќе пати силувал малолетничка!

  Основното јавно обвинителство Прилеп донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 25-годишно лице од село Дебреште, осомничено за продолжено кривично

Read more

ЛАГ АГРО ЛИДЕР обезбеди 45 контејнери за отпад за општините Долнени и Крушево

    Локалната Акциона Група АГРО ЛИДЕР во партнерство со општина Долнени и општина Крушево, со финансиска поддршка од Агенцијата

Read more