Органското производство скоро и да не е застапено во македонското земјоделие

Само 0,56% од обработливото земјиште во Македонија во моментов отпаѓа на органско производство, а проекциите до 2020 година, согласно стратегијата

Дознај повеќе

ВИДЕО – Трајкоски и Седлоски од Крушево први на меѓународниот натпревар за гастрономија во Хрватска со специјалитети од сом, пастрмка и „Влашка торта“

Давид Трајкоски и Бојан Седлоски, ученици во СОУ „Наум Наумовски Борче“ од Крушево го освоија првото место на меѓународниот натпревар

Дознај повеќе

ВИДЕО – По 5-ти пат во Крушево се одржа спезијализирана ревија на изворни македонски шарпланинци

По 5-ти пат во Крушево на Гумење се одржа спезијализираната ревија на изворни македонски шарпланинци, на која учествуваа 30-тина кучиња

Дознај повеќе

Освоено злато на меѓународниот натпревар во Хрватска по гастрономија на учениците од СОУ „Наум Наумовски Борче“ Крушево

Учениците од СОУ „Наум Наумовски Борче“ од Крушево, Давид Трајкоски и Бојан Седлоски на меѓународниот натпревар за гастрономија во Хрватска

Дознај повеќе

Јада : Во сезоната која доаѓа акцентот ќе го ставам на биатлонот и намалување на ФИС поените

Моите идни планови и очекувања за летната и зимска сезона 2019/20 ќе бидат да ги намалам ФИС поените, а потоа

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien