ВИДЕО – Бомба на Пиво фест во Припеп, врие полиција, повторно во истото кафуле ?

Според првичните неофицијални информации дојава на бомба вечерва пред настапот на Светлана Ражњатовиќ Цеца повторно го испразни кафулето „Кафеин“ во

Дознај повеќе

Зошто сончогледовото масло Брилијант е избор број 1

Висок квалитет, избалансиран состав со сите хранливи состојки, помало количество заситени масни киселини се трите карактеристики што го издвојуваат Брилијантот

Дознај повеќе

ВИДЕО – Атмосферата од 1 ден на Пиво фест – дел од настапите на Ѓорѓе Давид, Ивана Негатив и Галија

Во Прилеп започна 17-тото издание на Пиво фестивалот. На првата вечер од манифестацијата присутните кои ги имаше од цела Македонија

Дознај повеќе

Изложбата „Уметност, меѓународна група и пријатели“ во ликовната галерија во Цепенков

Во ликовната галерија на Центарот за култура „Марко Цепенков“ во Прилеп, утревечер (19 јули) во 20 часот ќе биде отворена

Дознај повеќе

ВИДЕО – Се е подготвено за утрешното отворање на 17-тиот по ред Пиво Фест во Прилеп кој ќе трае до недела

Се е подготвено за утрешното отворање на 17-тиот по ред Пиво Фест во Прилеп кој ќе трае 4 дена. На

Дознај повеќе

Заев ги разреши директорите на „Еурокомпозит“ и Центарот за култура „Марко Цепенков“

Премиерот Зоран Заев денеска предложи разрешување на Драган Миновски, како директор на АД ЕЛЕМ, Сашо Василевски на АД МЕПСО, Гајур

Дознај повеќе

ВИДЕО – Стефаноски : Пари за бранителите нема, за двојазични табли има, оваа табла е доказ за велепредавство

Она што беше само во главата на вмровците денеска го гледаме на виделина сите. Оваа табла позади мене е доказ

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien