ВИДЕО – Ѓорѓиоски: Асфалтирањето и реконструкцијата на улиците стана нормално секојдневие

Локалната власт предводена од СДСМ и градоначалникот Јованоски, со забрзано темпо работи на подобрување и уредување на патната инфраструктура во

Дознај повеќе

Шесто издание на „Тура преку Слива“ – годинава ќе трае 2 дена, диџеи, забава, дружење, рекреација

Шестото издание на Тура преку Слива оваа година, за прв пат, е дводневен настан во кој се вклучени :  

Дознај повеќе

„Состојби“ од Александар Станкоски во петок во ликовната галерија од ЦК„Марко Цепенков“

На 13 септември, петок 2019 година, во 19.30 часот во ликовната галерија од ЦК„Марко Цепенков“ ќе биде отворена изложба на

Дознај повеќе

Тур де Егејска Македонија – нов подвиг на Мојсоски и Мулоски од прилепските „Маркови Точакџии“

Христијан Мојсоски и Кире Мулоски членови на прилепското здружение на велосипедисти „Маркови Точакџии“ за 3 дена помина 500 км. низ

Дознај повеќе

ВИДЕО – Локализиран пожарот кој му се закануваше на Подмол, жителите вечерва со стражи ќе го чуваат селото

Огромниот пожар кој му се закануваше на прилепското село Подмол и кој стигна на само околу 300 до 400 метри

Дознај повеќе

„Витаминка golf open tournament“ во Хрватска – Витаминка го помага спортот и спортските активности и во другите држави

Витаминка го помага спортот и спортските активности и во другите држави. Прилепската компанија годинава по третпат го поддржа Витаминка golf

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien