ВИДЕО – Стопанствениците од Прилеп бараат решение како да го стопираат иселувањето на младите

Поради масовното иселување на младите, компаниите во Македонија се повеќе се соочуваат со проблемот од недостиг на работна рака. Во

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien