Антикорупциска ќе испитува непотизам и во Прилеп – Објавена црна листа со 18 вработувања

Дали навистина сестрите, браќата, сватовите и децата на функционерите биле најдобрите можни кандидати за атрактивните работни позиции на кои биле

Дознај повеќе

ВИДЕО – Трибина во Прилеп : Со легализација на рекреативната употреба на канабисот Македонија годишно би заработувала и по 300 милиони евра

„Економските потенцијали од легализацијата на рекреативната употреба на канабис во Македонија“ беше темата на трибината која денеска се одржа во

Дознај повеќе

На една третина од тендерите се јавува по една фирма

Државата губи пари затоа што често нема доволно конкуренција во постапките за јавни набавки. Според истражувањето на Центарот за граѓански комуникации –

Дознај повеќе

МНР ги достави вербалните ноти до ОН и меѓународните организации за новото име на државата

Министерството за надворешни работи ги достави вербалните ноти до Обединетите нации (ОН) и другите меѓународни организации со кои информира за

Дознај повеќе

Шестмина се уште во критична состојба, на млада пациентка и се заканува ампутација на ногата

Десетмина од повредените во несреќата што се случи кога автобус излета на автопатот Скопје-Тетово се во тешка состојба, а шестмина

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien