ВИДЕО – Коњаниците пристигнаа во Крушево, свечено пречекани од голем број граѓани

Над 80-тина коњаници од повеќе места на Македонија доцна попладнево традиционално пристигнаа во историско Крушево по повод претстојниот празник Илинден.

Дознај повеќе

ВИДЕО – Талевски : На објавената снимка нема ниту збор за уцени или закани, тоа е одлика на ВМРО-ДПМНЕ

Дозволете во интерес на вистината, да изнесам неколку факти поврзани со денешната таканаречена „петарда“, која ВМРО-ДПМНЕ си ја испука во

Дознај повеќе

ВИДЕО – ВМРО-ДПМНЕ објави аудио материјали со кои тврди дека Талевски и Сугарески најбрутално ги злоупотребуваат вработените во болницата

ВМРО-ДПМНЕ во неколку наврати алармираше и пријавуваше нерегуларности во врска со последните претседателски избори. Јавното обвинителство и другите надлежни институции

Дознај повеќе

ФОТО ГАЛЕРИЈА : Одбележување на денешниот празник Света Марена во Мала Преспа, Албанија

Манастирот посветен на старохристијанската маченица св. Марина или Света Марена како што уште ја нарекуваат жителите на Мала Преспа во

Дознај повеќе

Четворица прилепчани вечерва со трчање ќе се искачуваат на 20-тина врвови повисоки од 2.000 метри на Мокра планина

Прилепчанецот Александар Стојкоски, придружуван од Александар Еленин, Антонио Каранфилоски и Мери Мирческа вечерва во 20 часот ќе го започнат својот

Дознај повеќе

ВИДЕО – Музеите во Крушево – слика за недоволната грижа на државата кон нашето наследство и историја

Веќе 5 години по ред поради големата инертност на државата и бирократските процедури на функционирање на системот музејот на Илинденското

Дознај повеќе

ВИДЕО – Безбедносните мерки за Илинден во Крушево на високо ниво, во Крушево формиран и Совет за превенција

Во Крушево денеска беше формиран Совет за превенција каде членуваат 10-тина преставници на повеќе институции, а целта е зголемување на

Дознај повеќе

ВИДЕО – Пет членото семејство Дамески од Прилеп живеат само со 150 евра месечно, 3 години немаат струја, секој ден им тропаат извршители

Пет членото семејство Дамески од Прилеп живеат само со пензија од 9.500 денари, која зема Богоја Дамески, од кои пак

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien