ВИДЕО – Недостиг на работна рака во прилепските компании, велат активни баратели во АВРМ не прифаќаат понудена работа

Прилепските компании, како и останатите во Македонија, се повеќе се соочуваат со голем недостиг на работна рака. Главни причини за

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien