ВИДЕО – Тинтоски: Реконструирани и асфалтирани над 45 улици во Прилеп – градиме по план

Како никогаш досега на целата територија на Општина Прилеп, се реконструираат и се асфалтираат улици и патишта. Општина Прилеп предводена

Дознај повеќе

„Доријан“ повторно расти, наредена евакуација на милион луѓе на брегот на САД

Ураганот Доријан повторно зајакна достигнувајќи ја третата категорија и се движи кон источниот брег на САД, поточно кон Северна Каролина. Метеоролозите

Дознај повеќе

Делегација на Венецијанската комисија ќе го разгледува Законот за јазици

Делегација на Венецијанската комисија денеска престојува во земјава и одржа средба со претставници на сите парламентарни партии и пратеници од помали

Дознај повеќе

Кривична за Тетовчанец кој кого биле пронајдени кокаин и хероин

Надворешната канцеларија за криминалистички Прилеп поднесе кривична пријава против Ш.Б.(55) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien