ВИДЕО – Тинтоски: Реконструирани и асфалтирани над 45 улици во Прилеп – градиме по план

Како никогаш досега на целата територија на Општина Прилеп, се реконструираат и се асфалтираат улици и патишта. Општина Прилеп предводена

Read more

Кривична за Тетовчанец кој кого биле пронајдени кокаин и хероин

Надворешната канцеларија за криминалистички Прилеп поднесе кривична пријава против Ш.Б.(55) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично

Read more