ВИДЕО – Започна реконструкцијата на бул. „Гоце Делчев“ – повеќе нема да има паркинг, по цела должина ќе има велосипедска патека

Започна долгонајавуваната реконструкција на главната сообраќајна артерија во Прилеп, булеварот „Гоце Делчев“. Истиот ќе биде реконструиран во должина до 560

Дознај повеќе

Трипуновски: Министерот да излези на терен за проблемите со откупот на тутунот

Министерот и инспекторите да излезат на терен за низ дијалог со откупните компании да се надминат несогласувањата околу откупот на

Дознај повеќе

Димковски: Тутунарите да не подлегнуваат на манипулации, секој килограм тутун ќе биде откупен

Тутунарите да не подлегнуваат на манипулации. Секој килограм тутун од реколтата 2019 ќе биде откупен. Инспекторатот има засилени контроли на

Дознај повеќе

ВИДЕО – Прилепските тутунари на протести, блокирани патиштата за Скопје и М. Брод, не се задоволни од проценката на класите

Незадоволни од проценката на класите на тутунот и затворените пунктови за откуп на откупните фирми, тутунарите од прилепско денеска го

Дознај повеќе

Витаминка осма година по ред на престижниот саем ISM 2020 во Келн

Витаминка има успешно претставување на својот асортиман производи на најголемиот саем за кондиторски производи – ISM 2020 во Келн, Германија

Дознај повеќе