Глобалното затоплување и топењето на глечерите ги открива телата на настрадани планинари на Монт Еверест

Безживотните тела на загинатите планинари сè почесто се откриваат под глечерот на Монт Еверест кој започна да се топи како

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien