„Терминатор: мрачна судбина“ (Terminator: Dark Fate) – објавен е првиот трејлер

„Парамаунт“ го објави првиот трејлер за „Терминатор: мрачна судбина“ (Terminator: Dark Fate), најновото продолжение на култната научно-фантастична франшиза, кое по цели

Дознај повеќе

Најстарата панда во светот наполни 37 години

Зоолошката градина во Чунгкинг, Кина организираше роденденска забава за Ксин Ксинг, најстарата џиновска панда во заробеништво во светот, која наполни 37 години,

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien