Во Канатларци се одржа традиционалното „Ашуре“

Како и секоја година делегација на Општина Прилеп присуствуваше на традиционално „Ашуре“ во н.м. Канатларци на покана на Бекташиската Верска Заедница,

Дознај повеќе

ВИДЕО : Над 200 учесници на меѓународниот натпревар во ориентација „Пеце Атанасоски“ во Прилеп

Во Прилеп се одржа 6-тиот по ред меѓународен натпревар во ориентација „Пеце Атанасоски“. Натпреварот траеше 3 дена од 29 септември

Дознај повеќе

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ лаже, сала „Македонија“ не е под општинска надлежност

ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп изјави дека Локалната самоуправа не е сопственик на салата „Македонија“ и ги обвини СДСМ дека повторно лажат.

Дознај повеќе

Видео-ВМРО-ДПМНЕ: Преку енергетски проекти до помали сметки

Преку големиот број на проекти кои се планирани за наредниот мандат во областа на енергетски ефикасно домување, граѓаните ќе остварат

Дознај повеќе

Хаос на стартот на референдумот во Каталонија

Каталонскиот референдум за независност започна хаотично, со судири помеѓу полицијата која што се обидува да го спречи гласањето и граѓаните

Дознај повеќе

ВИДЕО-Јованоски: Ќе изградиме „Здравствено спортско рекреативен центар“ со покриен базен

Денес прес конференција одржа кандидатот за градоначалник од редовите на СДСМ за Прилеп, Илија Јованоски. Тој го обвини неговиот конкурент

Дознај повеќе

ВИДЕО: Започна 4-тиот по ред велосипедски настан „Тура преку Слива“

Во Прилеп започна 4-тиот по ред велосипедски настан „Тура преку Слива“. Организатор е здружението „Велосипед 2015“ со поддршка на Општина

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien