„Хроника на еден сон“ во петок во театарот „Војдан Чернодрински“

Претставата „Хроника на еден сон“, во режија на Ивана Ангеловска, пред прилепската публика ќе биде прикажана во петок во 20

Дознај повеќе

Спречен терористички напад на стадионот на ПСЖ

Француската полиција соопшти дека викендот спречила терористички напад на стадионот на ПСЖ, на кој што се одигра натпреварот од осмото

Дознај повеќе

О.К. ВМРО-ДПМНЕ Прилеп поднесе кривична пријава против Илија Јованоски за непријавен имот

Почитувани, сакаме да ја информираме целата јавност, дека денес,  Општинскиот комитет на ВМРО -ДПМНЕ Прилеп, до Основното јавно обвинителство на

Дознај повеќе

ВИДЕО : ВМРО-ДПМНЕ : Ќе отвориме 4 нови градинки во Рид, Сточен Пазар, Точила и Корзо

Децата и грижата за нив се наш врвен приоритет! Тие се нашата иднина! Иднина на Прилеп, иднина на Македонија! Една

Дознај повеќе

ВИДЕО – Ристески : Општина Прилеп ќе продолжи да биде лидер во изградбата на патна инфраструктура

Општина Прилеп во изминатиот период инвестираше во подобрување во патната мрежа како во градот така и во населените места, со

Дознај повеќе

Барса ќе бира каде ќе игра во случај на независност на Каталонија

Барселона ќе биде принудена да одлучи во која фудбалска лига ќе настапува ако Каталонија стане независна република, изјави претседателот на

Дознај повеќе

Трамп нареди 60% од дипломатскиот персонал на амбасадата на Куба да се повлечат од САД

Новата администрација на САД е на добар пат да ги поништи напорите на претходниот претседател Барак Обама за повторно воспоставување

Дознај повеќе

Застрашувачки арсенал на огнено оружје пронајден кај напаѓачот во Лас Вегас

Пензионираниот сметководител кој што го изврши најсмртоносниот напад со огнено оружје во САД поседувал застрашувачки арсенал на огнено оружје. Стивен

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien