„Хроника на еден сон“ во петок во театарот „Војдан Чернодрински“

Претставата „Хроника на еден сон“, во режија на Ивана Ангеловска, пред прилепската публика ќе биде прикажана во петок во 20

Read more

О.К. ВМРО-ДПМНЕ Прилеп поднесе кривична пријава против Илија Јованоски за непријавен имот

Почитувани, сакаме да ја информираме целата јавност, дека денес,  Општинскиот комитет на ВМРО -ДПМНЕ Прилеп, до Основното јавно обвинителство на

Read more

ВИДЕО : ВМРО-ДПМНЕ : Ќе отвориме 4 нови градинки во Рид, Сточен Пазар, Точила и Корзо

Децата и грижата за нив се наш врвен приоритет! Тие се нашата иднина! Иднина на Прилеп, иднина на Македонија! Една

Read more

ВИДЕО – Ристески : Општина Прилеп ќе продолжи да биде лидер во изградбата на патна инфраструктура

Општина Прилеп во изминатиот период инвестираше во подобрување во патната мрежа како во градот така и во населените места, со

Read more

Трамп нареди 60% од дипломатскиот персонал на амбасадата на Куба да се повлечат од САД

Новата администрација на САД е на добар пат да ги поништи напорите на претходниот претседател Барак Обама за повторно воспоставување

Read more

Застрашувачки арсенал на огнено оружје пронајден кај напаѓачот во Лас Вегас

Пензионираниот сметководител кој што го изврши најсмртоносниот напад со огнено оружје во САД поседувал застрашувачки арсенал на огнено оружје. Стивен

Read more