ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ немаат елементарно познавање за функционирањето на локалната самоуправа

Со денешната „сензационалистичка“ прес конференција СДСМ повторно докажаа дека немаат елементрано познавање за функционирањето на локалната самоуправа. Општината нема никакви

Дознај повеќе

Видео-СДСМ: Пречистителната станица доведена во прашање заради неспособноста на Марјан Ристески

Капиталната инвестиција за Прилеп, односно изградбата на пречистителната станица, која редовно беше дел од сите изборни ветувања на Марјан Ристески,

Дознај повеќе

Видео-Јованоски: Ги заокружуваме промените на локално ниво за живот во Прилеп за сите

Промената во Прилеп ќе ја донесе секој со својот глас. Без разлика дали станува збор за млад или стар, мајка

Дознај повеќе

ВИДЕО – Ристески : Ќе продолжиме со капиталните инвестиции во образованието

Почитувани сограѓани, главен наш приоритет е образованието. За 12 години инвестиравме 12 милиони евра во училишните објекти , инвестиравме буквално  во

Дознај повеќе

ВИДЕО : Гугл направи слушалки кои можат да преведат 40 странски јазици

Новите Pixel Buds слушалки на Гугл може да превадат дури 40 странски јазици, користејќи ја постоечката Гугл транслејт технологија. Се што

Дознај повеќе

Поврзување на Балканот со електрифицирани автопатишта

Електрификација на автопатиштата во регионот за да се стимулира употребата на електрични автомобили. Ова е проектот насловен како Едисон, кој

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien