Зоран Заев: Македонија ќе биде 30-та членка на НАТО и ќе почне преговори со ЕУ

Кога на секого му е јасно дека Никола Груевски е минато, недозволиво е Прилеп да остане неосвестен. Прилеп прв се

Дознај повеќе

ВИДЕО : Во Прилеп се одржа најдоброто „Tunning car show“ во Македонија

По повод големиот национален празник „11 Октомври“ денеска во Прилеп по 10-ти јубилеен пат се одржа најдоброто „Tunning car show“

Дознај повеќе

ВИДЕО : По 8-ми пат во Прилеп се одржа „Фестивал на медот“

Во организација на пчеларското здружение „Братство“ од Прилеп по 8-ми пат се одржа манифестацијата „Фестивал на медот“. На фестивалот учествуваат

Дознај повеќе

ВИДЕО – ВМРО-ДПМНЕ : Во наредните 4 години Прилеп останува гордост на секој прилепчанец!

И во наредните години како и до сега, продолжуваме со работа, продолжуваме да го градиме Прилеп со цел да остане

Дознај повеќе

СДСМ : Во недела граѓаните на Ристески ќе му покажат црвен картон

Очајноста на Марјан Ристески и нервозата заради сознанието дека во недела ќе доживее тежок изборен пораз, станува сѐ повидлива. Кога

Дознај повеќе

ВИДЕО : Во Прилеп се одржа традиционалната „Килимијада“

Во Прилеп, по повод празникот „11 Октомври“ се одржа традиционалната манифестација „Килимијада“ чија цел е зачувување на нашиот фолклор и

Дознај повеќе

ВИДЕО – Ристески : Еднократен отпис на долгови за вода и ѓубретарина за граѓаните од социјално загрозени семејства

Денес, на овој голем празник на сите граѓани на Република Македонија, на овој голем празник на сите граѓани на Oпштина

Дознај повеќе

ВИДЕО – Јованоски : Денешниот 11 Октомври е предвесник на промените во Прилеп

Денеска се навршуваат 76 години од почетокот на НОБ во 1941 година. Прилеп како револуционер положи 10 Народни херои, 154

Дознај повеќе

ВИДЕО – Ристески : Лицемерно е луѓе кои ја менуваат историјата да се поклонуваат на Могилата

На сите граѓани на Р. Македонија, на сите граѓани на Општина Прилеп им го честитам, 11 Октомври, денот на народното

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien