СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ Прилеп шири лаги и клевети за кои ке следат домашни и меѓународни тужби

Во очај и безидејност, ВМРО-ДПМНЕ продолжува да пласира лаги, клевети и невистини. Поради вчерашните јавни и лажни обвинувања дека кандидатот

Дознај повеќе

Започна изградбата на секундарната канализациона мрежа во н.м. Канатларци

Денеска започна изградбата на секундарната канализациона мрежа во прилепското населено место Канатларци.   Секундарната канализациона мрежа се гради согласно годишната

Дознај повеќе

Медицинско лепило што затвора рани за само 60 секунди!

Новото „растегливо лепило“, создадено од американски и австралиски медицински инжинери, кое што треба да служи како замена за медицинските конци

Дознај повеќе

23 жртви и стотици исчезнати е досегашниот биланс од пожарите во Калифорнија

Во пожарите кои беснеат во северниот дел од Калифорнија, на територија од околу 70 000 хектари, животот го загубија минимум

Дознај повеќе

ВИДЕО – ВМРО-ДПМНЕ : За ВМРО ДПМНЕ граѓаните се секогаш на прво место !

За ВМРО ДПМНЕ граѓаните се секогаш на прво место!  Затоа предвидовме во нашата програма реализација на уште многу нови проекти

Дознај повеќе

ВИДЕО – Ристески : Прилеп ќе прерасне во културен и туристички центар

Во изминативе 12 години вложувањето во културата и зачувувањето на културните и историските вредности ни беа едни од врвните приоритети

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien