Започна поставувањето на рефлекторите на градскиот стадион „Гоце Делчев“

Започнаа градежните работи за реконструкција на градскиот стадион „Гоце Делчев“ во Прилеп. Денеска се поставуваа столбовите за рефлекторите. Претходно беше

Дознај повеќе

Лудо караоке со Линкин Парк, снимено една недела пред смртта на Честер

Бендот објави видео во чест на Честер Бенингтон снимено една недела пред неговата смрт, на кое што Честер, Мајк и

Дознај повеќе

Македонија на домашен пазар годинава ќе се задолжи за 45 милиони евра повеќе од планираното

Максималниот износ на задолжување на државата годинава се зголемува за 45 милиони евра со одлуката за утврдување на нов максималниот

Дознај повеќе

Пред 24 години Македонија го одигра својот прв официјален натпревар

Репрезентацијата на Македонија на денешен ден на 13 ноември 1993 година, пред 24 години, го одигра првиот меѓународен натпревар на

Дознај повеќе

ВИДЕО – Ристески: Ќе работиме за нови инвестиции, вработувања, гасификација, за Прилеп без мигранти

Секогаш работа е мотото кое не водеше и мене како градоначалник и Локалната власт предводена од ВМРО – ДПМНЕ во

Дознај повеќе

ВИДЕО – ВМРО-ДПМНЕ : Народот ќе потврди дека не сака разнебитување, економски колапс, двојазичност и мигранти

Заедно со вас, од ден во ден работејќи посветено, преку многу проекти, ја изградивме општината! Ја урбанизиравме, ја раззеленивме, отворивме

Дознај повеќе

ВМРО-ДПМНЕ : Го охрабруваме Велески истата порака да ја упати до членовите на СДС

Од О.К. на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп денеска реагираа на прес конференција на претседателот на О.О. на СДСМ Прилеп, Сашо Велески, кој

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien