Дел од фотографиите за конкурсот за најдобра планинска фотографија на Ехо 2017

Дел од фотографиите кои се пристигнати за овогодинешниот Конкурс за најдобра планинска фотографија на Ехо 2017, кој е со награден

Дознај повеќе

За изборите акредитирани 5.011 домашни и 373 странски набљудувачи

За следење на утрешните локални избори во Македонија, во Државната изборна комисија досега се акредитирани 5.011 домашни и 373 странски

Дознај повеќе

ДИК: Нема проблеми при гласањето на болните, изнемоштените и затворениците

Гласањето на болните, изнемоштените и раселените лица, како и на затворениците во казнено поправните установи, што се одржува ден пред

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien