Катастрофа на Антарктикот: 40 000 млади пингвини умреле од глад

Само две живи младенчиња биле пронајдени живи, во колонија од 40 000 Аделијски пингвини на Антарктикот, што преставува катастрофа која

Дознај повеќе

ДИК: Сите неправилности се отстранети, гласањето тече без прекин

Излезеноста до 13 часот според податоците добиени од општинските изборни комисии (ОИК) на територија на РМ изнесува 27,11 проценти. На

Дознај повеќе

ВИДЕО : Навреме и без проблеми се отворени сите гласачки места во Прилеп

Утрово точно во 7 часот навреме беа отворени сите 142 избирачки места во Општина Прилеп. 64.924 граѓани денеска ќе можат

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien