ВИДЕО : Соборен рекордот за најдолг дострел со снајпер

Руски производител на пушки направил верзија на снајперската пушка СЛЛК-14 со долг дострел, пренесува Спутњик.   Руски снајперист со куршумот од

Read more

Видео-Јованоски: Победија сите граѓани на Општина Прилеп

Ви ја честитам победата, Вам на сите граѓани на општина Прилеп. Заедно ја заокруживме демократската промена на Прилеп и сега

Read more

Иванов: ЕУ да ја стави Македонија на мапата на големите европски инфраструктурни проекти

Република Македонија сака да биде дел од Европската Унија во која постои слободен проток на луѓе, стоки, услуги и капитал.

Read more

Голем скок на македонската репрезентација на ФИФА ранг листата

Македонската фудбалска репрезентација бележи скок од дури 18 места на најновата ФИФА рејтинг листа објавена денеска. Македонија сега се наоѓа

Read more

Истекува рокот за разјаснување дали Каталонија прогласи независност

Каталонскиот претседател Карлес Пуџдемон не потврди дали официјално прогласил независност за време на минатонеделниот говор во парламентот. Во писмо испратено

Read more