ВИДЕО : Соборен рекордот за најдолг дострел со снајпер

Руски производител на пушки направил верзија на снајперската пушка СЛЛК-14 со долг дострел, пренесува Спутњик.   Руски снајперист со куршумот од

Дознај повеќе

Видео-Јованоски: Победија сите граѓани на Општина Прилеп

Ви ја честитам победата, Вам на сите граѓани на општина Прилеп. Заедно ја заокруживме демократската промена на Прилеп и сега

Дознај повеќе

Иванов: ЕУ да ја стави Македонија на мапата на големите европски инфраструктурни проекти

Република Македонија сака да биде дел од Европската Унија во која постои слободен проток на луѓе, стоки, услуги и капитал.

Дознај повеќе

Голем скок на македонската репрезентација на ФИФА ранг листата

Македонската фудбалска репрезентација бележи скок од дури 18 места на најновата ФИФА рејтинг листа објавена денеска. Македонија сега се наоѓа

Дознај повеќе

Истекува рокот за разјаснување дали Каталонија прогласи независност

Каталонскиот претседател Карлес Пуџдемон не потврди дали официјално прогласил независност за време на минатонеделниот говор во парламентот. Во писмо испратено

Дознај повеќе

Курц и Народната партија победија на парламентарните избори во Австрија

Себастијан Курц прогласи победа на парламентарните избори и потенцираше дека не ја отфрла можноста за формирање на малцинска влада откако

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien