ВИДЕО : „DAF project“ ветуваат незаборавна забава на промоцијата на нивниот најнов албум

Триото „DAF project“ во четврток, во 20 часот, во џез клубот „Take five“ во Прилеп ќе го промовира својот најнов

Дознај повеќе

Хуманитарна катастрофа: Околу 600 илјади Рохинџа муслимани бегаат од своите домови

Бројот на припадници од муслиманското малцинство Рохинџа кои од 25 август досега избегаа од Бурма, односно Мјанмар, во соседен Бангладеш

Дознај повеќе

Заев: Не размислувам за предвремени парламентарни избори

Денеска на заедничката прес-конфернција со претседавачот на Советот на министри на Босна и Херцеговина Денис Звиздиќ, премиерот Зоран Заев изјави

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien