ВИДЕО : Голем меѓународен успех на ветеранот во параглајдерството Миле Јованоски

Ветеранот во параглајдерство Миле Јованоски пред неколку денови го освои првото место, во дисциплината прецизно слетување, на два меѓународни турнири.

Дознај повеќе

Четворица приведени за нападот врз Села добија 30 дена притвор

По предлог на надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје, судија на претходна постапка определи мерка притвор во траење

Дознај повеќе

Ако сте го гледале Единаесетмината на Оушн, запознајте ги Тунел 16

Неверојатен грабеж беше спречен во Сао Паоло, откако бразилската полиција откри тунел во должина од 500 метри, кој водел до

Дознај повеќе

ВИДЕО : Најновиот спот на Гаро Тавитјан снимен кај Мермерното езеро во Прилеп

Мермерното езеро во Прилеп откако беше афирмирано во јавноста стана вистинска хит дестинација за посетителите кои уживаат во неговата уникатна

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien