41 градоначалник наредната недела ќе ги преземат функциите

Во текот на наредната недела новоизбраните градоначалници во општините треба да ја преземат функцијата. Тоа досега го направи само новиот

Дознај повеќе

Biggus Dickus – Епска класика на легендарните Монти Пајтон

Брилијантна сцена од епската комедија „Животот на Брајан“ од легендарните Монти Пајтон. Тоа што ја прави оваа сцена уште посмешна

Дознај повеќе

Кина влегува во „Нова ера“

Кинескиот претседател Си Џинпин  го отвори националниот конгрес на Комунистичката партија на Кина, најавувајќи дека кинескиот социјалистички систем влегува во

Дознај повеќе

Шпанија ќе ја укине автономијата на Каталонија

Шпанија в сабота ќе почне постапка за укинување на автономијата на Каталонија откако нејзиниот лидер Карлес Пуџдемон се закани дека

Дознај повеќе

Поради штрајк на грчките цариници затворена границата со Грција

Поради штрајк на грчките царински служби денеска ќе биде во прекин сообраќајот на државната граница помеѓу Република Македонија и Република

Дознај повеќе

Грчката полиција ги привела Грујевски и Бошкоски во Солун

Грчката полиција постапувајќи по меѓународната потерница ги открила двајцата бегалци обвинети од СЈО Горан Грујевски и Никола Бошкоски во Солун.

Дознај повеќе

360 степени турнеја во Меѓународната вселенска станица

Google Street View понуди интерактивна турнеја на Меѓународната вселенска станица по повод 48-годишнината од првото слетување на човечки екипаж на

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien