41 градоначалник наредната недела ќе ги преземат функциите

Во текот на наредната недела новоизбраните градоначалници во општините треба да ја преземат функцијата. Тоа досега го направи само новиот

Read more

Biggus Dickus – Епска класика на легендарните Монти Пајтон

Брилијантна сцена од епската комедија „Животот на Брајан“ од легендарните Монти Пајтон. Тоа што ја прави оваа сцена уште посмешна

Read more

Кина влегува во „Нова ера“

Кинескиот претседател Си Џинпин  го отвори националниот конгрес на Комунистичката партија на Кина, најавувајќи дека кинескиот социјалистички систем влегува во

Read more

Поради штрајк на грчките цариници затворена границата со Грција

Поради штрајк на грчките царински служби денеска ќе биде во прекин сообраќајот на државната граница помеѓу Република Македонија и Република

Read more

Грчката полиција ги привела Грујевски и Бошкоски во Солун

Грчката полиција постапувајќи по меѓународната потерница ги открила двајцата бегалци обвинети од СЈО Горан Грујевски и Никола Бошкоски во Солун.

Read more

360 степени турнеја во Меѓународната вселенска станица

Google Street View понуди интерактивна турнеја на Меѓународната вселенска станица по повод 48-годишнината од првото слетување на човечки екипаж на

Read more